You are currently viewing Lihtsad viisid kuidas tõsta korteri väärtust 1000€ võrra?

Lihtsad viisid kuidas tõsta korteri väärtust 1000€ võrra?

Kodu hinda mõjutavad väga suurel määral emotsioonid. Neid nippe kasutades kindlustad, et huvilised saavad sinu kodust parima võimaliku esmamulje.

1. Puhasta, puhasta ja veelkord puhasta

Pühi ära tolm, mis on kogunenud kamina peale, radiaatori vahele, lampidele, kappide ja kummutite peale. Pese ära aknad, sest must aken paistab silma juba kaugelt eriti kui müüd kodu, mille lisaväärtus on õueala või võimas vaade. Kui ise seda kõike teha ei jõua, siis keskmisesse korterisse on 50-100 euro eest on võimalik palgata koristajad, kes sinu kodu läikima löövad.

2. Pane tähele lõhnu

Ära küpseta enne korteri näitamist steiki, peekonit, muna või mõnda muud tugeva lõhnaga toitu. Hoolimata sellest, et tehtud toit võib olla maitsev jääb toidu lõhn tubadesse pikaks ajaks ringlema, eriti kui su kodus on avatud köök. Sellised lõhnad võivad huvilistele tekitada tunde, et nad on tulnud vaatama kiirtoidu restorani ja mitte nende uut unistuste koju.

3. Vii või peida ära üleliigsed asjad

Kui su kodus on palju mööblit, nipsasju tasapindadel või liiga palju riideid esikus, siis kaalu nende eemaldamist. Mõistame, et kodus, kus igapäevaselt elatakse pole võimalik kõiki asju peidus hoida, kuid usun, et meil kõigil on võimalik üleliigsed asjad ära peita vähemalt näitamise ajaks. Kui kodu on täis teie isiklikke asju, siis võib huvilisel olla tohutult keeruline näha kui lahe teie kodu ilma kõikide nende asjadeta oleks. Seega enne kodu näitamist puhasta tasapinnad ning eemalda kõik muud üleliigsed asjad, mis võiks huvilist koduga tutvudes häirida.

4. Värsked värvid

Juhul kui sa pole oma kodu ilmet kaua värskendanud, siis võimaluse korral tee enne kodu müüki väike värskendusremont. Vahel piisab isegi pleekinud seinte värvimisest. Värsked heledad toonid muudavad ruumid suuremaks ning aitavad luua värskuse ja uue alguse tunde. Seda tehes on ka suur tõenäosus, et kodu vaadates keskendub huviline kodu omapäradele, mitte seinal olevale veiniplekkidele, mis tekkisid 2 aastat tagasi sünnipäeva peol ümber läinud klaasi tõttu.

5. Lase valgus tuppa!

Valgus on kodu juures väga oluline. Möödunud on kiviaeg, kus inimestele meeldis elada pimedates koobastes. Enamus tänastest kodu ostjatest soovivad rohekelt valgust ning seega oleks kodu mõistlik näidata ka päevasel ajal. Eemalda akende eest näitamise ajaks pimendavad kardinad, et lasta sisse looduslik valgus. Lisaks veendu, et kõik lambipirnid oleks töökorras ning on võimelised valgustama tubasid piisaval hulgal. Mida rohkem valgust, seda kutsuvam kodu välja näeb. Pimedus ja imelikud varjud võivad tekitada tunde, et ruumid on tegelikust väiksemad ja ka kahtlusi, et müüja soovib midagi varjata.

Kokkuvõtteks:

Kinnisvaras kaubeldakse tihti hinna üle. Kui huviline tunneb ennast sinu kodu vaadates hästi ning mugavalt, siis on suur tõenäosus, et ta kaupleb vähem või on isegi valmis maksma sinu soovitud summat. Olenevalt kodust võib sinu võit neid lihtsaid nippe jälgides ulatuda tuhandetesse eurodesse.

Mis on sinu kinnisvara väärtus?

Tasuta hinnastamine. Ei mingeid siduvaid kohustusi.

Leave a Reply