You are currently viewing Kas maakleri kaudu on kinnisvara kallim müüa?

Kas maakleri kaudu on kinnisvara kallim müüa?

Selline küsimus on tekkinud ilmselt igal kinnisvaraga müügiga kokku puutunud inimesel. Maakler soovib oma töö eest raha saada nagu iga teine professionaal ning tekib tunne, et ise asjaga tegeledes oleks võimalus säästa tuhandeid eurosid. Enamustel inimestel pole kahtlustki, et maakleri kaasamine hoiab kokku nende aega, vabastab tüütutest ostuhuviliste ja teiste maaklerite kõnedest ning aitab luua professionaalse ja silmapaistva müügikuulutuse. Kuid tihti pole need põhilised põhjused mis maakleri palkamisel rolli mängivad. Oleme tähele pannud, et tegelikult teevad kliendid otsuse maakler kaasata hoopis nende 3 põhjuse pärast

  1. Usaldus

Usume, et kliendiga ausaks jäämine, tema õiguste eest seismine ning töö tegemine eesmärgiga saada parim võimalik tulemus on iga maakleri kohustus. Usume, et paljuski peaks maakleri töökulutuur sarnanema arsti omaga. Kui arstil on tekkinud olukord, kus on vajalik patsient elustada, siis proovib ta teha kõik selleks, et tema patsient ellu jääks. Kui elustamine ei peaks tulemusi tooma, siis peaks arst suutma perekonnale kinnitada, et tegi kõik endast oleneva, et parim tulemus saada. Usume, et samamoodi on peaks maakler suhtuma oma klienti. Maakler peab hoolima enda mainest ning kliendi soovidest nii palju, et ta on valmis tegema kõik võimaliku, et oma kliendile parim tulemus saada. Juhul kui see ei õnnestu, siis peab ta suutma ka rasketel teemadel kliendiga rääkida, jäädes selle juures ausaks. Kui klient ei usu, et maakler on pühendunud tema jaoks parima tulemuse saamisele, siis ta koostööd ei alusta.

2. Väärtuse loomine

Enamus inimesi, kes otsustavad kinnisvara müügil maakleri kaasata usuvad, et sellisel viisil on neil võimalik säästa aega, raha ja närvikulu. Inimesed kes seda ei usu, maaklerit tavaliselt müüki ei kaasa. “Ostja jaoks on asi alati liiga kallis ja müüja jaoks liiga odav”- seda teab kindlasti iga läbirääkimistega tegelev inimene. Kas olete kunagi mõelnud miks sportlastel on mänedžerid, kes sportlaste eest isegi nende palgaläbirääkimisi peavad? Enamasti on põhjus selles, et sportlasel endal on selliseid läbirääkimisi keeruline pidada, sest erinevad klubid soovivad võimalikult vähe maksta ning seega toovad läbirääkimistel välja kõik sportlase negatiivsed küljed, mille pärast hind madalam olema peaks. Sportlasel on sellisel läbirääkimisel väga raske osaleda ilma, et ta negatiivseid kommentaare isiklikult võtaks ning oma otsust selle põhjal kujundaks. Nad teavad, et mänedžer suudab jääda nendes vestlustes ratsionaalseks ning suutes nii saada parema tulemuse. Sellepärast on nad nõus maksma mänedžeridele märkimisväärse osa oma sissetulekust, et nemad selliste asjade eest hoolitseksid.

Kinnisvara läbirääkimised on paljuski sarnased. Kui omanik otsustab ise müüjana pidada ostjaga läbirääkimisi, siis võib ta kindel olla, et ostja ei räägi selles etapis sinu kinnisvara kohta midagi head. Ka tema eesmärk on saada hinnalangetust ning seega toob ta välja kõik asjad mis talle ei meeldi ja mis tema jaoks väärtust ei loo. Kui oled oma kodu hoole ja armastusega loonud, siis on väga raske jääda sellises vestluses neutraalseks, olukorda objektiivselt hinnata ja protsessi kontrollida. Professionaalne maakler saab sellega suurepäraselt hakkama saavutades nii oma kliendile parima võimaliku tulemuse.

3. Turvalisus

Praeguse järjest tõusvate kinnisvara ja ehitushindadega on tekkinud turule rohkem ka neid inimesi, kes peale maja või korteri ostmist vihjates “varjatud puudustele” müüjalt müügihinna alandamist või kompensatsiooni nõudma hakkavad. Nii proovivad nad leida viise, kuidas nt vana hoone “tasuta” renoveerida. Kuigi tihti puudub sellistel olukordadel ostja väidetel tõepõhi, ei takista see ostjat kahjutasu nõudmast ning seaduse auke kasutamast. Kui sellisel hetkel kokkuleppele ei jõuta, siis lahendab antud teemat ainult kohus. Kui protsessis on osalenud professionaalne maakler, siis oskab ta antud olukorras aidata osapooltel probleemi lahendada või on juba enne tehingut teinud kõik selleks, et antud probleeme tulevikus tekkida ei saaks.

Kokkuvõte:

Iga kinnisvara müügiprotsess on erinev ning nõuab parima tulemuse saamiseks personaalset lähenemist. Usume, et turul igapäevaselt tegeleval maakleril on keskmisest inimesest palju rohkem kogemust ja teadmisi ning sellepärast on mõistlik enne müügiga alustamist vähemalt maakleriga konsulteerida. Kui maakler näeb, et sinu soovid ja unistused ei lähe kokku reaalsete turu trendidega, oskab ta selle juba konsultatsiooni ajal viidata ning anda nõu. Kui müüja otsustab müüki alustada siiski ilma maaklerita on tal vähemalt teadlik sellega kaasnevatest riskidest.

Kindlasti on võimalik, et omanik saab kinnisvara müügiga ka ise edukalt hakkama. Päeva lõpus ütleb meie praktika, et enamus professionaalseid maaklereid suudavad tuua kliendile pigem parema tulemuse, kui müüja ise selle protsessiga tegeledes üldse võimalikuks pidas, säästes lisaks ka kümneid tunde kliendi aega ning tuues tehingus turvatunde mõlemale osapoolele. Seega otsuse maakleri palkamise osas peaks tegema iga inimene arvestades kui headeks ta ise oma oskuseid ja teadmiseid kinnisvaravaldkonnas peab, milliseid riske on ta valmis võtma ning kui palju oma vaba aega ja raha ta sellele protsessile nõus investeerima on.

Leave a Reply